عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
  • اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلي آبائِهِ في هذِهِ السّاعَة وَ في كُلِّ ساعَة وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّي تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
کد : 18323-956     

پاسخ به شبهه پراکنی راجع به حضرت رقیه (س)

استفتاء:

متأسفانه اخیراً برخی افراد نسبت به وجود مقدس حضرت رقیه بنت الحسین تردید كرده و شبهه پراكنی می كنند؛ برای روشن شدن افكار عمومی و رفع شبهه از جامعه پاسخ مستدل و مستندی در این خصوص مكتوب فرموده تا انشاالله در حد بضاعت اطلاع رسانی گردد.

جواب:

باسمه جلت اسمائه; اولاً راجع به حضرت رقیه سلام الله علیها اخیراً کتابی نوشته شده است و خیلی خوب اثبات نموده به اینکه حضرت رقیه 3 ساله در خرابه شام از دنیا رفته و قبرش هم در آنجا است و معجزات زیادی هم نقل شده است، ثانیاً قاعده ای در فقه است به نام قاعده تسامح در ادلة سنن، مقتضی آن قاعده این است که آنچه راجع به این دختر 3 ساله گفته اند شما هم نقل کنید و به زیارت او بروید همه اش بر طبق موازین شرعی است و به این طور شبهات اعتنا نکنید.

موارد مرتبط نظر مباركتان را راجع به جلسات عيدالزهراء (سلام الله علیها) بيان فرماييد. صحت روایت تقاضای انار از حضرت علی (علیه السلام) توسط حضرت زهرا (س) آيا مراجع و فقها در زمان غيبت، نائبان امام زمان (عج) مى ‏باشند؟ انجام اعمال نيك به نيابت از حضرت مهدى‏ عليه السلام‏ نظر معظم له راجع به دراویش گنابادی چیست؟ توصیف حضرت بلال حبشي (سلام الله عليه). حکم نصب تصاویر ائمه و حضرت عباس (ع) در مساجد چیست؟
نظر شما :
captcha