عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
  • اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلي آبائِهِ في هذِهِ السّاعَة وَ في كُلِّ ساعَة وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّي تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
کد : 18323-949     

نظر معظم له راجع به دراویش گنابادی چیست؟

استفتاء:

من جدیدا با یكی از دراویش گنابادی مراوده پیدا نموده ام و در ظاهر نماز می خواند، سحرها قبل از طلوع آفتاب بیدار است و قرآن می خواند یك سری دعاهای خاص می خواند و قائل به ضرورت دین است و حتی همراه من گاهی به مسجد آمده و اقتدا می نماید، حال با این عرایض نظر صریح شما در خصوص دراویش گنابادی چیست؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه; اگر به همین نحو است که شما نوشته‌اید و در عقاید اشکالی ندارند مثلا قائل به وحدت وجود نباشند و قائل به رسیدن رهبرشان به جایی که عبادات از او ساقط است نباشند و روزه 30 روز ماه رمضان را قبول دارند و اذکاری غیر از آنچه از ائمه اطهار علیهم صلوات الله رسیده لازم ندانند و ... می‌توانید با آن‌ها ارتباط داشته باشید. انشاءالله آنچه دیگران راجع به دراویش نوشته اند دروغ باشد.

موارد مرتبط نظر مباركتان را راجع به جلسات عيدالزهراء (سلام الله علیها) بيان فرماييد. آيا مراجع و فقها در زمان غيبت، نائبان امام زمان (عج) مى ‏باشند؟ شروط استخاره با قرآن چیست؟ پاسخ به شبهه پراکنی راجع به حضرت رقیه (س) حکم لعن کردن سه خلیفه غاصب به صورت آشکارا چیست؟ حکم فرد مسلمانی که به دین زرتشتی گرایش پیدا کرده چیست؟ حکم نصب تصاویر ائمه و حضرت عباس (ع) در مساجد چیست؟
نظر شما :
captcha