عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۰ شنبه ۱۷ مهر
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18323-937     

توصیف حضرت بلال حبشي (سلام الله عليه).

استفتاء:

حضرت بلال حبشي (سلام الله عليه) را در یک عبارت توصیف نموده و بفرماييد جهت تكريم ايشان در ميان امت اسلامي چه اقداماتي ضروري است؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه؛ در روایات معتبر از امام صادق علیه السلام نقل شده است که فرمود: «کان بلال عبدا صالحا» و بعد از پیغمبر (ص) با ابوبکر هم بیعت نکرد و عمر هم نتوانست او را مجبور به بیعت با ابوبکر بنماید و گفت بیعت امام علی علیه السلام به گردن من است و عمر او را به شام تبعید کرد. شکی نیست که باید او را احترام کرد و باید او را در میان امت اسلامی تجلیل نمود.

موارد مرتبط نظر مباركتان را راجع به جلسات عيدالزهراء (سلام الله علیها) بيان فرماييد. دست زدن در مجلس عیدالزهراء (سلام الله علیها) و میلاد ائمه (علیهم السلام) چه حکمی دارد؟ عیدالزهراء (سلام الله علیها) چه روزی است؟ نظر آیت الله العظمی روحانی مدظله العالی در رابطه با مراسم و حدیث فضیلت نهم ربیع الاول نظر آیت الله العظمی روحانی درباره عرفان حقیقی ادله استحباب «اشهد ان علیا ولی الله» در اذان و اقامه صحت روایت تقاضای انار از حضرت علی (علیه السلام) توسط حضرت زهرا (س) چگونه می توان در زمینه عرفان و نحوه سير و سلوك و فناء فى الله پیشرفت کرد؟ انجام اعمال نيك به نيابت از حضرت مهدى‏ عليه السلام‏ پاسخ به شبهه پراکنی راجع به حضرت رقیه (س)
نظر شما :
captcha