عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲۲ آذر
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18322-909     

ملاقات زن و مرد نامحرم در خلوت بدون حضور شخص ثالث فى نفسها حرام نيست.

استفتاء:

نظر معظم له در خصوص ملاقات در خلوت و بدون حضور شخص ثالث، نامه نگارى و همچنين عكس گرفتن با دخترى كه هنوز صيغه محرميت با وی جارى نگرديده است چيست؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه؛ ملاقات زن و مرد غيرمحرم (اجنبى) در خلوت بدون حضور شخص ثالث فى نفسها حرام نيست به شرط عدم ارتباط شهوانى; و همچنين نامه نگارى و عكس گرفتن با حفظ حجاب شرعى.

موارد مرتبط اگر مادر زن به بچه شیر دهد زن و شوهر به هم حرام می شوند. آيا دانش آموزان دختر مى توانند در حضور دبير مرد قرآن بخوانند؟ بوسیدن نامحرم چه حکمی دارد؟ آیا زن می تواند اولاد خواهر و برادر خود را بدون اجازه شوهر ببوسد؟ اگر شخصی با یک زن شوهردار زنا کند آیا زن و مرد به هم حرام می شوند؟ برای توبه از رابطه با نامحرم آیا حلالیت خواستن از خانواده دختر لازم است؟ آیا مربی مرد می تواند به دخترها بدون تماس بدنی، ورزش آموزش دهد؟ شوخى با زنان و دختران نامحرم مصافحه (دست دادن) با نامحرم بدون حائل مطلقاً جائز نيست. حكم لمس كردن دختر توسط پسر نامحرم كه با هم قصد ازدواج دارند چيست؟
نظر شما :
captcha