عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۳۱ شهريور
  • اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلي آبائِهِ في هذِهِ السّاعَة وَ في كُلِّ ساعَة وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّي تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
کد : 18323-633     

اثر سازنده ختم «أللّهُمَّ صَلِّ عَلى فاطِمَة عليها السلام...» بر جنین انسان.

استفتاء:

من در روايات و دروس و سخنرانى ‏ها و كتاب هاى مهم، بسيار جستجو نمودم تا از دعاها و مفاهيم و دستورات دينى، چيزهايى بيابم كه انجام و رعايت آنها از آغاز تشكيل جنين تا مراحل مختلف تربيت كودك و نوجوان، در فرزندان انسان اثر نيك مى ‏گذارد و آنان را به راه هدايت و ايمان و پيروى از مذهب اهل‏ بيت (عليهم ‏السلام) راهنمايى مى‏ كند، امّا چيزى كه نظر و خواسته مرا تأمين كند نيافتم؛ از آنجايى كه من بسيار در اين انديشه‏ ام و دوست دارم كه فرزندم - كه اينك در مرحله جنين است - در آينده انسانى دانشمند و حافظ قرآن و خدمتگزار امام حسين (عليه‏ السلام) تربيت شود، از شما  تقاضا دارم مرا به منابع و مصادر و نوشته‏ هايى در اين جهت راهنمايى فرماييد، يا راهنماييم كنيد كه چگونه با اين جنين، رفتار كنم كه به‏ يارى خدا كودك مورد نظر و آرزويم گردد و در كودكى او چگونه رفتار نمايم تا در آينده جوانى شايسته گردد و در شمار ياران واقعى امام مهدى (عجّل اللّه‏ تعالى فرجه الشّريف) در آيد.

جواب:

باسمه جلت اسمائه; در اين مورد خواندن با اخلاص دعاى عهد و زيارت عاشورا در هر روز، اثر دارد؛ و از ختم ‏هاى مؤثر نيز آن است كه با طهارت و اخلاص و در جايى دور از چشم ديگران، 530 مرتبه اين دعا را زمزمه كنيد كه:
«أللّهُمَّ صَلِّ عَلى فاطِمَة وَ أَبِيْها وَ بَعْلِها وَ بَنِيْها وَ السِّرِ الْمُسْتَوْدَعِ فِيْها بِعَدَد ما أَحاطَ بِهِ عِلْمُك»؛ بارخدايا! درود و سلام بفرست بر وجود گرامى فاطمه و بر پدر گران‏قدر او و همسر ارجمند او و دو فرزندش و بر راز به ‏امانت سپرده شده در وجود نازنين او، به شمار آنچه علم و دانش بى ‏كران تو آن را فرا گرفته است.

موارد مرتبط فرمان خدا به ازدواج حضرت زهرا (عليها السلام) مُصحف حضرت زهرا (عليها السلام)؛ وحى خداوند بر ايشان است حضرت فاطمه (عليها السلام) و روايات ديدار سلمان جواز شفا خواستن از حضرت فاطمه(عليها السلام) حضرت فاطمه زهرا (عليها السلام) تنها دختر پيامبر. رابطه ميان شب قدر و حضرت فاطمه زهرا (عليها السلام). مَهريه حضرت زهرا (عليها السلام) چقدر بود؟ سالار بانوان گيتى حضرت مريم (عليها السلام) است يا حضرت زهرا (س)؟ حضرت فاطمه زهرا (عليها السلام) و داستان مباهله معنی «حُجَّة» در حديث «نَحْنُ حُجَةُ‏ اللّه‏ِ عَلى خَلْقِهِ وَ فاطِمةُ حُجَّةٌ عَليَنا» چیست؟
نظر شما :
captcha