عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲۲ آذر
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18322-999     

حجاب بدون چادر در خارج از کشور

استفتاء:

اگر خانمی به خاطر شوهرش مجبور شد در خارج از ایران زندگی كند حجاب او به غیر از چادر چگونه باید باشد؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه
كافی است لباسی باشد كه تمام بدن را بپوشاند و گشاد باشد تا پستی و بلندی معلوم نباشد و رنگ آن هم جلب توجه نكند ولی زن مسلمان چنانچه هویت اسلامی خود را حفظ كند و با چادر به مجامع برود، خیلی بهتر است و هیچ محذوری ندارد.

موارد مرتبط آیا می توان لباس های متنوع را جایگزین چادر مشکی نمود؟ آیا وظیفه حاکم است که با خانم هايى كه حجاب را رعايت نمى كنند مبارزه نماید؟ جواب به کودکی که میپرسد چرا زنهای مسلمان در فیلمهای ترکیه ای حجاب ندارند. آیا بر حکومت اسلامی لازم است که رعایت حجاب را برای مسلمین اجباری کند؟ آیا رفت و آمد با افراد فامیل که کم حجاب و بدحجاب هستند، مشکل شرعی دارد؟ آیا گناه بد حجابی هم تراز و مساوی گناه بی حجابی است؟ حکم دیدن عکس بی حجاب زن های فامیل، در صورت راضی نبودن آنها چیست؟ حکم خانمی که با داشتن چادر بالاتر از مچ دست و یا جلوی موهایش پیدا است آیا حضرت زینب (س) در واقعه کربلا و کوفه و شام با چادر بوده اند؟ چطور باید با حجاب باشم حتی در شرایطی که اطرافیانم مسخره ام می كنند؟
نظر شما :
captcha