عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۲ يکشنبه ۱ مرداد
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18323-9042     

فضیلت دعای حضرت زهرا (علیها السلام)

استفتاء:

فضیلت این دعا که معصومین (علیهم‌ السلام) از زمان مادرشان صدیقه کبری فاطمه (علیها السلام) به تعلیم آن به فرزندانشان اهتمام تمام داشتند، چیست؟ دعا این است: « بحق یس و القرآن الحکیم و بحق طه و القرآن العظیم، یا من یقدر علی حوائج السائلین یا من یعلم ما فی الضمیر یا منفس عن المکروبین یا مفرّج عن المغمومین یا راحم الشیخ الکبیر یا رازق الطفل الصغیر یا من لا یحتاج الی التفسیر صلی علی محمد (ص) و آل محمد (ص) و افعل بی کذا و کذا».

جواب:

باسمه جلت اسمائه؛ فضیلت آن از توجه معصومین به آن به دست می‌ آید. قطب راوندی در دعوات مطالبی را روایت کرده است که نشان‌ دهنده فضلیت دعای مذکور است. او به نقل از امام زین العابدین (علیه‌ السلام) می‌ گوید: «پدرم در روز شهادتش مرا به سینه‌ اش چسباند در حالی که خون از او روان بود، و می‌ فرمود: "فرزندم این دعای را حفظ کن که فاطمه (علیها السلام) آن را به من، و رسول خدا (صلی الله علیه و آله) آن را به فاطمه (علیها السلام)، و جبرییل آن را به رسول خدا (صلی الله علیه و آله) برای زمان غم و حاجت مهم و هرگاه امر مهمی پیش آمد آموخته است"».

موارد مرتبط فرمان خدا به ازدواج حضرت زهرا (عليها السلام) مُصحف حضرت زهرا (عليها السلام)؛ وحى خداوند بر ايشان است حضرت فاطمه (عليها السلام) و روايات ديدار سلمان حکم منکر عصمت حضرت زهرا (علیها السلام) و بتول بودن آن حضرت جواز شفا خواستن از حضرت فاطمه(عليها السلام) آیا می توان دعاى مخصوص حضرت زهرا (س) را در قنوت نماز خواند؟ آیا در اذان، شهادت به مقام سيادت و سرورى حضرت زهرا (س) جایز است؟ استغاثه به حضرت زهرا (س) یکی از برترين اعمال در آخرين ساعت روز جمعه. برای طلب سلامت و عافيت‏ نماز استغاثه به حضرت زهرا (س) تجربه شده است. حضرت فاطمه زهرا (عليها السلام) تنها دختر پيامبر.
نظر شما :
captcha