عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲۲ آذر
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18322-799     

آیا پسر در موقع خواستگارى مى تواند دختر را بدون حجاب ببيند؟

استفتاء:

دليل فتواى جنابعالى كه فرموده ايد پسر در موقع خواستگارى مى تواند دختر را بدون حجاب ببيند چيست؟ آيا اينگونه تصور نمى شود كه پسر قصد خريد كالايى را دارد؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه؛ دليل فتواى من فرمايش صريح امام صادق عليه السلام است كه بر طبق آن روايات ديگرى هم هست و جماعتى از فقهاء هم همين گونه فتوى داده اند. نمى گوييم واجب است مى گوييم اگر طرفين راضى بودند، ديدن یک نظر بدون حجاب حرام نيست اما نه اينكه از اول روز تا آخر، پسر دختر را بدون حجاب ببيند.

موارد مرتبط آيا دانش آموزان دختر مى توانند در حضور دبير مرد قرآن بخوانند؟ آیا زن می تواند اولاد خواهر و برادر خود را بدون اجازه شوهر ببوسد؟ برای توبه از رابطه با نامحرم آیا حلالیت خواستن از خانواده دختر لازم است؟ زنی در عده طلاق است و با مردی زنا کرده آیا بعد از عده می تواند با او ازدواج کند؟ آیا مربی مرد می تواند به دخترها بدون تماس بدنی، ورزش آموزش دهد؟ شوخى با زنان و دختران نامحرم استاد آقا در چه حد می تواند به دانشجویان خانم نگاه کند؟ ملاقات زن و مرد نامحرم در خلوت بدون حضور شخص ثالث فى نفسها حرام نيست. مصافحه (دست دادن) با نامحرم بدون حائل مطلقاً جائز نيست. حكم لمس كردن دختر توسط پسر نامحرم كه با هم قصد ازدواج دارند چيست؟
نظر شما :
captcha