عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲۲ آذر
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18322-1705     

حکم استفاده از مطالب و اخبار يك سايت يا خبرگزارى بدون ذكر منبع خبر چیست؟

استفتاء:

استفاده از مطالب و اخبار يك سايت يا يك خبرگزارى بدون ذكر منبع خبر چه حكمى دارد؟ «در صورتى كه در پايين هر خبر نوشته شده كه استفاده از آن خبر با ذكر منبع آن بلامانع است.»

جواب:

باسمه جلت اسمائه؛ چنانچه نقل بدون ذكر منبع، ظهور عرفى دارد در اين كه از منبع معينى استفاده نشده است، قهراً اين دروغ است و جايز نيست والا اشكال ندارد.

موارد مرتبط حکم مصرف قرص های اکستازی چیست؟ شرکت ایرانی برنامه کامپیوتری را بدون مجوز کپی کند و بفروشد چه حکمی دارد؟ حکم تکثیر لوح های فشرده مداحی که در آن حرام بودن تکثیر ذکر شده چیست؟ الزام به استفاده از نرم افزارها، مجوز استفاده مجانی نیست. مطالبی که پشت سر دیگران، طنز یا جدی در روزنامه و تلویزیون مطرح می شود. افراد می توانند اجازه دهند در صورت مرگ مغزی از اعضای بدنشان استفاده شود؟ آیا استفاده از بانک اسپرم برای باردار کردن زن مسلمان جایز است؟ آیا استفاده از دستگاه توان بخشی جنسی مجاز می باشد؟ حکم خوردن موادی که در ترکیبات آن ها نام الکل ذکر شده است چیست؟ حکم استفاده از شکلات هایی که حاوی الکل می باشند چیست؟
نظر شما :
captcha