عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲۲ آذر
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18322-146     

خريد و فروش روزنامه و مجلاتی که فساد را ترويج نمايد جايز نيست.

استفتاء:

خريد و فروش برخى از روزنامه ها و مجلاتى كه با استفاده از آزادى موجود در جمهورى اسلامى برخى از احكام اسلام را زير سؤال برده و يا به مقدسات انقلاب اسلامى جسارت كرده و يا بى بند و بارى و فساد را ترويج مى نمايند چه صورت دارد؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه; روزنامه اى كه برخى از احكام اسلام را زير سؤال ببرد و يا فساد و بى بند بارى را ترويج نمايد و يا به حضرات معصومين(عليهم السلام)جسارت نمايد; نشريه مضله است و ترويج و خريد آن جايز نيست.

موارد مرتبط شخصى با پول ربا اقدام به افتتاح فروشگاهی کرده است، حکم خرید از او چیست؟ پشت قرآن و يا كتب ادعيه قيمت فروش درج مى شود، حكم آن چگونه است؟ آيا مضاربه در اسكناس جايز است يا مختص به طلا و نقره مى باشد؟ آیا جایز است جنسى را كه هنوز خریداری نشده به فروش رساند؟ آیا مسلمان می تواند پيش كافر جهت خريد خوك سرمايه گذارى كند؟ خريد و فروش چك به مبلغ كمتر از مبلغ مندرج در چك چه حکمی دارد؟ خريدارى ارز به قيمت بالاتر از قيمت مصوب دولت مشمول قانون ربا مى شود یا نه؟ حكم ساخت و فروش انگشتر طلا و غيره كه مورد استفاده مردان است چيست؟ فروش گوسفند و گاو و مرغ به صورت زنده اشكال ندارد. خريد و فروش با افرادى كه كسبشان حلال مخلوط به حرام است; چه حكمى دارد؟
نظر شما :
captcha