عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18318-22     

متن اعلاميه حضرت آيت ‏الله العظمی روحانى (دام ظله العالى) در پی حمله به مدرسه فیضیه (سال 42)

دولت بى‏ بندوبار شاه علی رغم تمام اصول قانونى و انسانى و شرف، مى‏ گيرد، مى‏ بندد، مى‏ زند و مى‏ كشد. هيچ كس از دست، زبان و قلم رجاله‏ هاى دولتى هيچگونه تأمينى ندارد. جان و مال و حيثيت همه كس در خطر است.

بسمه تعالى و اليه المشتكى


ملت مسلمان ايران! رژيم مخوف و پليسى و ابليسى وحشت و ترور، برادركشى و خفقان، قانون شكنى و ظلم و طغيان همچنان ادامه دارد. دولت بى‏ بندوبار علی رغم تمام اصول قانونى و انسانى و شرف، مى‏ گيرد، مى ‏بندد، مى‏ زند و مى‏ كشد. هيچ كس از دست، زبان و قلم رجاله‏ هاى دولتى هيچگونه تأمينى ندارد. جان و مال و حيثيت همه كس در خطر است. آزادى هست ولى براى حكومت سر نيزه و قلدرى، آسايش هست ولى براى غارتگران و آدمكشان دولتى، امّا مردم.


مردم بايد زير چكمه جلادان دولتى دست و پا بزنند، مردم بايد تحت فشار مرگبار حكومت حبس و شكنجه و شلاق «جاويد شاه» بگويند، مردم بايد بميرند و از هستى ساقط شوند و مخارج سرسام ‏آور تشكيلات وسيع سازمان هاى مخوف ضد ملى ‏و ضد قانونى را بپردازند. عجب اين است اين همه ستمگری ها و حق كشی ها را به نام ‏عدالت به قالب می زنند، و عجب تر آنكه اين همه ظلم و فشار و قانون‏ شكنى، بنام اجراى «اوامر شاه» انجام می دهند.


يعنى چه؟ مگر اين شاه، شاه كشور ايران نيست؟ مگر شاه يك كشور مهاجم و اجنبى است؟ مگر شاه می تواند از حدود قانون اساسى تجاوز كند؟ مگر شاه می تواند علناً به جنگ اسلام و روحانيت برود؟ اوامرشاه يعنى چه؟ ما نمی دانيم شاه از اين همه ‏قانون شكنى ‏ها و از اين همه سخن پراكنى ‏هاى مفتضح كه حكومت دجال بنام او می كند خبر دارد يا نه؟ مثل اينكه اين جغدهاى شوم تا اين كشور نفرين شده را به دخمه ‏ويرانه‏ اى تبديل نكنند دست بردار نيستند و نصيحت و اندرز و استدلال آنان را كه از باده شهوت و مقام مست و مغرور شده‏ اند به هوش نخواهد آورد.


بيش از چهل روز است كه از فاجعه مؤلمه مدرسه فيضيه مى‏ گذرد. بيش از چهل‏ روز است جمعى از عزيزترين و شريف ترين و گرامى ‏ترين فرزندان ايران و سربازان ‏روحانيت و اسلام از دست عمال حكومت جبار و جنايتكار شربت شهادت نوشيده و در آغوش تيره خاك خفته ‏اند. بيش از چهل روز است پدران و مادران داغديده آنان، در ماتمشان سرشك حسرت می بارند. بيش از چهل روز است مصدومين و مجروحين غارت زده فاجعه قم گرفتار هزاران درد و رنج و مصيبتند. آيا در اين مدت‏ دولت سفاك از نقشه‏ هاى شيطانى خود دست برداشت؟ آيا يك ذره خجالت كشيد؟


«ابداً»، بلكه بر عكس براى محو آثار اسلام و تعطيل دانشگاه امام صادق‏ عليه ‏السلام طلاب جوان و محصلين علوم قرآن را كه ذخائر گرانبهاى آينده مسلمين و اسلامند به بهانه مسخره نظام وظيفه، با وضع موهنى به سرباز خانه‏ ها كشانده و رشته‏ تحصيلى آنان را قطع نمود، با اينكه دانشجويان مدارس جديد قانوناً مادام الاشتغال به ‏تحصيل معاف هستند با اينكه طلاب علوم دينى نيز به موجب قانون در مدت اشتغال به ‏تحصيل معاف و ساليان متماديست كه به اين قانون عمل می شده و هم اكنون جمع‏ كثيرى از طلاب ورقه معافى رسمى در دست دارند، با اينكه مذهب رسمى اين كشور،اسلام و طريقه حقه جعفريست، و نسلاً بعد نسل وجود علماى اسلام كه حافظ اين‏ آئين مقدسند و در هر عصرى براى اين كشور ضروريست، با اينكه حجم مشمولين‏ نظام وظيفه در هر سال بيش از ظرفيت احتياج كشور است و شاه در مشهد مقدس در آرامگاه نادر در نطق معروف 1342/1/12 با كمال صراحت به اين حقيقت اعتراف می كند «كه ما از تعداد مشمولين نظام وظيفه مرد روز به روز كم مى‏ كنيم» با اين همه موانع كدام‏ سر مگوئى ايجاب كرد كه دولت عليرغم قوانين و اصول، عليرغم اعتراف صريح شاه، مثل گرگ درنده‏ اى كه به گله بزند بار ديگر به حوزه علميه هجوم برد و محصلين را به ‏سربازخانه ‏ها بكشاند؛ آيا اين قانون شكنى‏ ها به جز محاربه با اسلام و مذهب، معناى‏ ديگرى هم دارد؟


خوشبختانه پرده ‏ها بالا رفت و دولت ياغى با عمل سربازگيرى از طلاب ‏مشتغل علوم دينى يكبار ديگر پرده از روى نيات كثيف و ضد اسلامى خود برداشت، ولى دولت سفاك هنوز به جهش هاى شوم و شيطانى خود ادامه می دهد. آرى هنوز اجازه نمى‏ دهد داغديدگان و مصيبت زدگان فاجعه قم دور هم جمع شده و مراسم ‏چهلم كشتگان را برگزار كنند.


هزاران درود و افتخار به روان پاك شهدا و روحانيت، طوفان لعنت ابدى برحكومت غاصب و قاتل. 


و سيعلم الذين ظلموا اى منقلب ينقلبون 
قم - الاحقر محمّد صادق الحسينى الروحانى

موارد مرتبط گزارش ساواک از دیدار با آیت الله العظمی روحانی و ... بیانات تاریخی آیت الله روحانی درباره لایحه کاپیتولاسیون
نظر شما :
captcha