عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
  • اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلي آبائِهِ في هذِهِ السّاعَة وَ في كُلِّ ساعَة وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّي تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
کد : 18328-165     

اعلاميه ای در مورد تحريم جشن هاى 2500 ساله شاهنشاهى

تاريخ : 16/6/1350

بسمه تعالى و اليه المشتكى
عفريت خونخوار استبداد و بى دينى پنجه كثيف و زهرآلود خود را تا مرفق به قلب مبارك امام زمان ارواحناه فداه فرو مى برد.
هان اى مسلمانان غيور! صفوف مقدس خود را فشرده و در برابر نيروى اهريمن مردانه مقاومت كنيد (إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ).
خدا را به شهادت مى طلبم در اين اعلاميه نظرى جز جلب خير و صلاح واقعى عمومى نداشته و در اين موقع حساس كه نزديك است كشور ما با جشن هاى جهنمى هيئت حاكمه در جهنم سياه و سوزانى سرنگون شود، مجامله و پرده پوشى را جايز نمى دانم. ما در برابر خدا، ائمه طاهرين و در برابر نسل هاى آينده مسئوليتى بس خطير داريم و بر حسب وظيفه اعلام مى كنيم كه موضوع جشن هاى 2500 ساله در اين چند ماه اخير پا به مرحله خطرناكى گذاشته و خشم و نفرت عموم متدينين سراسر كشور را برانگيخته است. زيرا شاهنشاهى ايران از اول تشكيل تاكنون روى تاريخ را سياه كرده است. در تمام دوران رژيم مخوف پليسى و ابليسى، وحشت و ترور و برادركشى و ظلم و طغيان همچنان ادامه داشته است و سرمايه ملت در دست يك عده معدودى بوده و اكثريت ملت در فقر و بدبختى به سر مى برند. حال بايد اين ملت بيچاره براى اين شاهان مستبد خونخوار بى دين جشن بگيرند. ملتى كه در چند نقطه از آن به حدى قحطى و فقر روى آورده است كه اكثر جمعيت آن نقاط كوچ كرده و مى كنند، ملتى كه بعضى از افراد آن بچه هاى خود را در معرض معامله و بيع قرار مى دهند براى تهيه نان كه سد جوع بنمايند، بايد بميرند و از هستى ساقط شوند و مخارج سرسام آور جشن ضدملى و ضددينى و ضدقانونى را بپردازند. بايد ميلياردها تومان بپردازند كه جشن گرفته شود. ما نمى دانيم آيا هدف اين مانور مفتضح و مبتذل، اثبات لياقت و خوش خدمتى به اربابان است يا نقشه شوم و شيطانى ديگرى زير پرده طراحى شده است. آنچه بيش از هر چيز در نزد ملت ايران ثابت و روشن است آنكه اين اعمال غيرقانونى و غيرانسانى، دليل قاطع ضعف و سقوط حكومت پوشالى و سند زنده و گويايى از خيانت هيئت حاكمه و انحراف او از اصول قوانين اساسى و دمكراسى و نشانه عجز و ناتوانى اوست. ملت نجيب ايران از دست اين دولت ياغى و قانون شكن و خودسر به ستوه آمده و زير بار اين تحميل ها نمى رود و حاضر نيست پول بدهد كه هيئت حاكمه عياشى هاى كثيف و مسخره راه بيندازد و مملكت را به باد فنا بدهد و به نابودى بكشاند.
شما اى هيئت حاكمه! خوب است قدرى به خود آييد و سر مباركتان را از زير برف بيرون كنيد و با عينك عقل و حيا به خود و اطراف خود بنگريد و اگر اين كار ميسور نيست با يك عده از عقلاى بشر به شرطى كه زرخريد نباشد مشورت كنيد تا بفهميد چه مى كنيد و با دست خود ملت را به كجا مى فرستيد.
به هر حال من با اين جشن مخالفم و اين جشن با قوانين اسلامى و دمكراسى موافق نيست و لازم مى دانم به هر نحو كه ممكن باشد اظهار انزجار نموده و مشاركت در آن ننمايند.
الاحقر سيدمحمدصادق حسينى روحانى
حوزه عمليه قم ـ نيمه رجب
موارد مرتبط اعلاميه ای درباره فاجعه 19 دى قم اعلاميه ای درباره سالگرد فاجعه كشف حجاب و كشتار 19 دى راهپيمايان در قم اعلاميه ای دیگر به مناسبت فاجعه 19 دى 1356 قم اعلاميه به مناسبت چهلمين روز شهداى 29 بهمن 1356 تبريز و اعلام عزاى عمومى متن اعلاميه در مخالفت با تصويب لايحه كاپيتولاسيون اعلاميه ای درباره چهلمين روز شهداى مدرسه فيضيه در سال 1341 اعلاميه اى درباره 15 خرداد 1342 تحريم انتخابات دوره 21 مجلس شوراى ملى و تشريح ظلم و اختناق رژيم پهلوى اعلاميه درباره جنايات رژيم شاه و اعلام لغو مراسم عيد نوروز 1357 اعلاميه اى ديگر به مناسبت اولين سالگرد شهداى مدرسه فيضيه (1341)
نظر شما :
captcha