عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۳ فروردين
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18326-149     

آیت الله العظمی روحانی خطاب به امیر بحرین: از سرنوشت امثال خود عبرت بگیرید.

زندانی نمودن جوانان مسلمان بحرینی و به زنجیر کشیدن علما که فقط شما را دعوت می کردند دستورات پیغمبر اسلام را اجراء کنید، موجب تأثر و انزجار عموم مسلمین گردید...

گروهی از نمایندگان مردم و روحانیون بحرین با آیت الله العظمی صادق روحانی در قم ملاقات و گفتگو کردند طی این ملاقات از طرف آیت الله العظمی روحانی تلگرام زیر به امیر دولت بحرین مخابره شده که متن آن عربی بود که به فارسی ترجمه شده است.

 

شیخ عیسی امیر دولت بحرین


توقیف و زندانی نمودن جوانان مسلمان بحرینی و به زنجیر کشیدن علما که فقط شما را دعوت می کردند اجراء احکام اسلام را نمایید و دستورات پیغمبر اسلام را اجراء کنید که در رأس آنها آقای مدرسی و جمیع دیگر از علما و نمایندگان ما قرار داشتند موجب تأثر و انزجار عموم مسلمین گردید. شما را نصیحت می کنیم و صلاح شما در این است که فوراً همه زندانیان را آزاد کنید و آقای مدرسی را به ایران بفرستید و الا سیل خروشان را نمی توان جلو گرفت و دعوت اسلامی که در بحرین شروع شده است بزودی به پیروزی خواهد رسید، همان گونه که در ایران به پیروزی رسید. خدا رحمت کند کسانی که از سرنوشت امثال خودشان عبرت بگیرند.

 

قم تاریخ 58/6/11 مطابق با 10 شوال 99


محمد صادق الحسینی روحانی

 

ضمناً رادیو بی بی سی در بخش برنامه های فارسی پریشب خود ضمن اعلام خبر مخابره تلگرام حضرت آیت الله العظمی روحانی به شیخ بحرین برای آزادی علمای دستگیر شده در بحرین اعلام کرد: در این تلگرام به شیخ بحرین اعلام شده است به راهی نرود که رژیم طاغوتی رفت و به ملت مسلمان بحرین جفا نکند. در غیر این صورت سرنوشتش بدتر از سرنوشت شاه مخلوع خواهد بود.

 

منبع: بامداد امروز - دوشنبه دوازدهم شهریور ماه ـ 1358 ـ شماره 98

 

 

موارد مرتبط واکنش آیت الله العظمی روحانی به اهانت های دو نماینده مجلس نسبت به ساحت مرجعیت آیت الله العظمی روحانی در گفتگو با «الانباء»: باید برای آزادی قدس و فلسطین بجنگیم راه حل آیت الله العظمی روحانی برای آزادی امام موسی صدر چه بود؟ آیت الله العظمی روحانی: هم ایرانی هستیم و هم مسلمان و به مسایل مربوط به قومیت و فرهنگ احترام می گذاریم آیت الله العظمی روحانی: احترام به آزادی و عقاید دیگران از اصول اولیه و مسلم اسلام است افشای توطئه های قذافی در ایران توسط آیت‌ الله‌ العظمی روحانی سند محرمانه سفارت آمریکا درباره بیانات آیت الله العظمی روحانی مبنی بر لزوم تشکیل انقلاب اسلامی در بحرین آیت الله روحانی: ما خواستار حفظ منافع مستضعفین بحرین هستیم. انعکاس جهانی سخنان آیت الله العظمی روحانی درباره بحرین در سال 1358 آیت الله العظمی روحانی در سال 1358: مصوبه استقلال بحرین و جدا شدن از ایران غیرقانونی است.
نظر شما :
captcha