عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۱ جمعه ۲۸ بهمن
  • ارتحال مرجع مجاهد حضرت آيت الله العظمى روحانى (قدس سره) را محضر حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، تسليت عرض مى كنيم
کد : 18326-142     

افشای توطئه های قذافی در ایران توسط آیت‌ الله‌ العظمی روحانی

دولت لیبی یک نفر را که مهمان بود گروگان گرفت و ما هم مقابله می‌کنیم و بعد که دیدند مسئله خیلی جدی است 500 نفر از ایادی قذافی رفتند به فرودگاه که به جشن استقلال لیبی بروند و چون جلوی آنها گرفته شد...
حضرت آیت الله العظمی روحانی در یک مصاحبه مطبوعاتی درباره سفر جلود؛ معاون وقت قذافی (رهبر لیبی) اظهار داشتند که: ... چندی قبل بود که روزنامه «شهید» اهانتی کرده بود چون آقای قذافی دلش می خواست که در دنیا اعلام بکند که در انقلاب ایران سهمی داشته است و هدفش هم این بود که بعد از انقلاب به ایران بیاید و بعد که موافقت نشد جلود را فرستاد و جلود در ایران ایادی دارد که او را به ایران آوردند و در مجلس ترحیم مرحوم مطهری اعلامیه دروغ دادند که حوزه علمیه از جلود استقبال کرد که به نظر ما اهانتی بود به حوزه علمیه؛ زیرا حوزه علمیه به استقبال نرفت ولی اعلامیه اش پخش شد.
 
در اینجا این صحبت بود که جلود را گروگان بگیریم تا هر وقت که دولت لیبی امام موسی صدر را تحویل داد ما هم جلود را تحویل دهیم و به یکی از افرادی که به من تلفن کرد و پرسید آیا گروگان گیری شرعی است گفتم بله در شرع گروگان گیری مجاز است. دولت لیبی به ما تعهدی کرد و یک نفر را که مهمان بود گروگان گرفت و ما هم مقابله می کنیم و بعد که دیدند مسئله خیلی جدی است 500 نفر از ایادی قذافی رفتند به فرودگاه که به جشن استقلال لیبی بروند و چون جلوی آنها گرفته شد شروع کردند به هتاکی در روزنامه شهید که به خرج ایشان چاپ می شود.
 
بامداد ـ دوشنبه بیست و پنجم تیرماه ـ 1358
 

 

 

موارد مرتبط واکنش آیت الله العظمی روحانی به اهانت های دو نماینده مجلس نسبت به ساحت مرجعیت آیت الله العظمی روحانی در گفتگو با «الانباء»: باید برای آزادی قدس و فلسطین بجنگیم راه حل آیت الله العظمی روحانی برای آزادی امام موسی صدر چه بود؟ آیت الله العظمی روحانی: هم ایرانی هستیم و هم مسلمان و به مسایل مربوط به قومیت و فرهنگ احترام می گذاریم آیت الله العظمی روحانی: احترام به آزادی و عقاید دیگران از اصول اولیه و مسلم اسلام است سند محرمانه سفارت آمریکا درباره بیانات آیت الله العظمی روحانی مبنی بر لزوم تشکیل انقلاب اسلامی در بحرین آیت الله روحانی: ما خواستار حفظ منافع مستضعفین بحرین هستیم. انعکاس جهانی سخنان آیت الله العظمی روحانی درباره بحرین در سال 1358 آیت الله العظمی روحانی خطاب به امیر بحرین: از سرنوشت امثال خود عبرت بگیرید. آیت الله العظمی روحانی در سال 1358: مصوبه استقلال بحرین و جدا شدن از ایران غیرقانونی است.
نظر شما :
captcha