عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۳۱ شهريور
  • اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلي آبائِهِ في هذِهِ السّاعَة وَ في كُلِّ ساعَة وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّي تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
کد : 18322-985     

منع حجاب دختران در ادارات و دانشگاههای كشورهای غربی

استفتاء:

نظر خود را پیرامون مساله منع حجاب دختران در ادارات و دانشگاه‌های كشورهای غربی بیان فرمائید. آیا خانم‌ها می توانند بخاطر كسب علم و دانش و یا از دست ندادن كارشان فقط در داخل این مكانها بی حجاب باشند؟ آیا این مورد از موارد اضطرار محسوب می شود؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه
بی حجاب بودن در جاهایی كه مرد نامحرم رفت و آمد دارد جائز نیست و این مورد که بیان کردید، از موارد اضطرار كه موجب رفع حرمت می شود، نیست.

موارد مرتبط حکم حضور دختران نابالغ با سر و پای برهنه در مکان های عمومی چیست؟ آیا وظیفه حاکم است که با خانم هايى كه حجاب را رعايت نمى كنند مبارزه نماید؟ جواب به کودکی که میپرسد چرا زنهای مسلمان در فیلمهای ترکیه ای حجاب ندارند. آیا بر حکومت اسلامی لازم است که رعایت حجاب را برای مسلمین اجباری کند؟ آیا رفت و آمد با افراد فامیل که کم حجاب و بدحجاب هستند، مشکل شرعی دارد؟ آیا گناه بد حجابی هم تراز و مساوی گناه بی حجابی است؟ حکم دیدن عکس بی حجاب زن های فامیل، در صورت راضی نبودن آنها چیست؟ چطور باید با حجاب باشم حتی در شرایطی که اطرافیانم مسخره ام می كنند؟ آیا زن مسلمان می تواند بی حجاب باشد؟ آیا ایمان تنها به خدا كافی است؟ فلسفه‏ حجاب چیست؟
نظر شما :
captcha