عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲۲ آذر
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18322-401     

فردی دو زن دارد، آیا برادر يك زن با دختر زن ديگر می تواند ازدواج كند؟

استفتاء:

اگر كسى دو زن داشته باشد آيا برادر يك زن با دختر زن ديگر كه از همان مرد است، مى تواند ازدواج كند؟ و هم چنين اولاد يكى از آن دو زن به پدر و مادر زن ديگر محرم هستند يا نه؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه؛ برادرِ زن مى تواند با دختر زن ديگر ازدواج كند; ولو از همان مرد باشد. و اولاد يكى از دو زن به پدر و مادر زن ديگر محرم نيستند.

موارد مرتبط آيا دانش آموزان دختر مى توانند در حضور دبير مرد قرآن بخوانند؟ آیا زن می تواند اولاد خواهر و برادر خود را بدون اجازه شوهر ببوسد؟ آیا راهی وجود دارد که زن با برادر شوهرش محرم شود؟ آیا شوهر برادر زاده یا خواهر زاده به عمه یا خاله محرم می شود؟ برای توبه از رابطه با نامحرم آیا حلالیت خواستن از خانواده دختر لازم است؟ زنی در عده طلاق است و با مردی زنا کرده آیا بعد از عده می تواند با او ازدواج کند؟ آیا مربی مرد می تواند به دخترها بدون تماس بدنی، ورزش آموزش دهد؟ شوخى با زنان و دختران نامحرم استاد آقا در چه حد می تواند به دانشجویان خانم نگاه کند؟ حكم لمس كردن دختر توسط پسر نامحرم كه با هم قصد ازدواج دارند چيست؟
نظر شما :
captcha