عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۲ يکشنبه ۱ مرداد
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18323-1725     

در برخورد با فرقه های ضاله كه سب حضرات معصومين(ع) مى نمايند، چه باید کرد؟

استفتاء:

عده اى از افراد كه دست پليد وهابيت ملحد از آستين آن ها بيرون آمده در اماكن عمومى و در حضور شاهدان عينى و در بين عده اى از جوانان علنى عليه مذهب حقه شيعه ائمه اثنى عشرى تبليغ سوء نموده و براى ترويج آيين ضاله وهابيت جوانان را اغفال مى نمايند و حتى صريحاً به ساحت مقدس حضرت على (ع) و فاطمه زهرا (س) و امام حسين (ع) توهين و با الفاظ ركيكه فحاشى و سب نموده كه قلم از تحرير آن شرم دارد. حكم اين توهين چيست؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه؛ وظيفه هر فرد شيعى است كه براى مقابله با ترويج باطل مبارزه منطقى بنمايد و در صورت عدم تمكن با استعانت از دانشمندان اين عمل را انجام دهد. همان گونه كه پیش از انقلاب اسلامی انجمن حجتيه در مقابله با بهائيت عمل كرد و نتايج بسيار با اهميتى به دست آورد و اما در مقابل افرادى كه سب حضرات معصومين (ع) مى نمايند، چون آن ها ناصبى و انجس از كلب هستند، اول به مصادر امر رجوع نماييد و چنانچه گوش ندادند در حد قدرت خودتان و رفقايتان مبارزه نماييد و هر چه صدمه و گرفتارى پيدا كنيد، اجرتان فوق حد تصور است و مطمئن باشيد در صورتى كه غيرت مذهبى شما موجب اقدام در اين امر مهم شود من از همين امروز در تمام مواقع استجابت دعا به شما جوانان دعا مى كنم. وفقكم الله وايدكم.

موارد مرتبط حکم سجده کردن به حضرات معصومین (علیهم السلام) ايجاد شكاف و تفرقه بين مسلمانان ‏از گناهان صغيره محسوب می شود يا كبيره؟ اگر بی مشورت با اهل فن استخاره شود بعداز مشورت میتوان دوباره استخاره کرد؟ چگونه می توان در زمینه عرفان و نحوه سير و سلوك و فناء فى الله پیشرفت کرد؟ پيروان فرقه بهائيت، كافر غير كتابى و از مصاديق نجس العين هستند.
نظر شما :
captcha