عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۰ دوشنبه ۲۳ فروردين
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18323-1638     

روايتى درباره زنده كردن مرده توسط امام (عليه السلام)

استفتاء:

آيا روايتى داريم كه نشان دهد يكى از امامان معصوم (عليهم السلام)، مرده اى را زنده كرده باشد؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه؛ رواياتى كه صدور برخى اقدامات از معصومين (عليهم السلام) به اقتضاى ولايت تكوينى شان را نشان مى دهد، بيش از حد شمارش است. زنده كردن مردگان، يكى از آنها است و بلكه مهم تر از آن نيز از ايشان صادر شده است; به عنوان نمونه امام رضا (عليه السلام) تنها با اشاره به تصوير شير، آن را تبديل به شير درنده واقعى نمود. (1)

-----------------------------------------------------------------

1- نقل شده كه تصوير چند شير بر روى پرده معركه گيرى جادوگرى بود كه از طرف خليفه وقت (و غاصب مقام خلافت از اهل بيت عصمت و طهارت (عليهم السلام) ) مى خواست به حضرت بى حرمتى كند تا آن جناب از چشم مردم بيفتد. با اشاره حضرت رضا (عليه السلام) آن تصاوير به اذن الهى زنده شدند، به آن جادوگر يورش برده و او را دريده و جلوى چشمان حاضران خوردند و به جاى خود بازگشتند. از چند امام ديگر نيز كرامات مشابه نقل شده است. جهت اطلاع بيشتر به كتاب القطره يا ترجمه آن رجوع كنيد.

موارد مرتبط فلسفه وجود دشمنان معصومين (عليهم السلام) معصومين (عليهم السلام) واسطه فيض الهى معصومين (عليهم السلام) علت غايى خلقت جسم معصوم (عليه السلام) بعد از مرگ امام (عليه السلام) مسؤول غسل و دفن امام معصوم (عليه السلام) مراد از ولايت تشريعى براى امامان (عليهم السلام) بهترين دليل بر ولايت تشريعى امامان (عليهم السلام) اهل بيت (عليهم السلام) خلفاى خداوند در زمين مطلق يا محدود بودن ولايت تشريعى معصومين (عليهم السلام) آيا تمامى احكام توسط ائمه اطهار (عليهم السلام) بيان شده است يا نه؟
نظر شما :
captcha