عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۲ چهارشنبه ۲۲ آذر
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18322-1007     

رعایت حجاب براى دختران ‏نابالغ ‏در فیلم‏ و غیر فیلم

استفتاء:

رعایت حجاب براى دختران ‏نابالغ ‏در فیلم‏ و غیر فیلم ‏تا چه‏ حد لازم ‏است؟ در صورت جواز تا چه حدى از بدن ایشان را مى‏توان نمایش داد، آیا جواز منحصر به موى سر است یا شامل سایر اعضاى بدن مثل پا و دست و بازو نیز مى‏شود؟ و در صورت دوم آیا عورتین را نیز شامل مى‏شود یا خیر؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه
به مقدارى كه كشف آن در زمان سابق متعارف‏ بوده است مانند گردن و مقدارى از سینه و مانند آنها جایز است، و به عورتین آنها جایز نیست، و بنابر احتیاط لزومى به‏ بقیه اعضاء نگاه نكنند.

موارد مرتبط حکم حضور دختران نابالغ با سر و پای برهنه در مکان های عمومی چیست؟ آیا وظیفه حاکم است که با خانم هايى كه حجاب را رعايت نمى كنند مبارزه نماید؟ جواب به کودکی که میپرسد چرا زنهای مسلمان در فیلمهای ترکیه ای حجاب ندارند. آیا بر حکومت اسلامی لازم است که رعایت حجاب را برای مسلمین اجباری کند؟ آیا رفت و آمد با افراد فامیل که کم حجاب و بدحجاب هستند، مشکل شرعی دارد؟ آیا گناه بد حجابی هم تراز و مساوی گناه بی حجابی است؟ حکم دیدن عکس بی حجاب زن های فامیل، در صورت راضی نبودن آنها چیست؟ چطور باید با حجاب باشم حتی در شرایطی که اطرافیانم مسخره ام می كنند؟ آیا زن مسلمان می تواند بی حجاب باشد؟ آیا ایمان تنها به خدا كافی است؟ فلسفه‏ حجاب چیست؟
نظر شما :
captcha