عربی
بروزرسانی: ۱۳۹۹ جمعه ۳۰ خرداد
  • اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلي آبائِهِ في هذِهِ السّاعَة وَ في كُلِّ ساعَة وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّي تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
کد : 18329-632     

حضرت آيت الله العظمى روحانى: شهادت حضرت فاطمه(س) ،علّت ماندگارى و راز جاودانگى امامت آسمانى اميرمؤمنان(ع) و عترت پاك او در گذر زمان می باشد.

شهادت حضرت فاطمه زهرا(عليها السلام) شهادتى غمبار است كه خدا اراده فرمود تا آن گاه كه دنياخواران دين ستيز براى غصب و غارت، يورش بردند...

حضرت آیت الله العظمی سید محمدصادق روحانی (مدظله العالی) به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) پیامی را به زبان عربی خطاب به همه مسلمانان جهان علی الخصوص دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) صادر فرمودند که با هم متن ترجمه شده آن را می خوانیم:

 

بسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيم

 

اَلسَّلامُ عَلَى الصِّدِّيْقَةِ الشَّهِيْدة * اَلسَّلامُ عَلَى مُحْسِنِها الشَّهِيْد * اَلسَّلامُ عَلَى ضِلْعِها الْكَسِير * اَلسَّلامُ عَلَى جَنْبهَا الْجَرِيْح * اَلسَّلامُ عَلَى عييْنِهَا الدّامِيَة * اَلسَّلامُ عَلَى صَدْرِهَا النّازِف;

 

سلام بر صدّيقه شهيد (عليها السلام)! * سلام بر محسن شهيد او! * سلام بر دنده شكسته فاطمه (عليها السلام) در راه حق و عدالت! * سلام بر پهلوى زخم خورده فاطمه (عليها السلام)! * سلام بر چشمان خونگرفته او! * و سلام بر سينه خونچكان فاطمه (عليها السلام)!

 

در اين روزهاى جانسوز و غمبار، سالروز شهادت حزن انگيز آن هديه بزرگ خدا به پيامبر، حضرت فاطمه (عليها السلام) - كه جان جهانيان به فداى خاك پاى او باد - تجديد مى گردد، و در آستانه این روز، دردها و رنج ها تازه مى شود، و ابرها از طنين نداى مظلوميت او به لرزه درآمده و فرشتگان از بزرگى فاجعه، گريان و نالان گشته، و قلب نازنين صاحب الزّمان از غم جانگداز اين مصيبت پاره پاره مى شود!

 

آرى، سالروز شهادت صدّيقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا (عليها السلام) است; شهادتى غمبار كه خدا اراده فرمود تا آن گاه كه دنياخواران دين ستيز براى غصب و غارت، يورش بردند و بر نابودى نداى حق و عدالت و خاموش ساختن آن، توطئه ها چيدند، ميزانى دقيق و عادلانه ميان حق و باطل و جداسازنده عدالت از فريب و ستم گردد.

 

شهادت جانسوز بزرگ بانوى تاريخ بشر، صدّيقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا (عليها السلام) در آن شرايط دشوار، آن هم با انواع دردها و رنج ها، همچون به آتش كشيدن خانه، شكستن پهلو و دنده، كشتن جنین، زدن و آزردن بازو و پهلو، نواختن سيلى بر چهره ، فشردن ريحانه ارجمند پيامبر (صلى الله عليه وآله) ميان در و ديوار، مجروح ساختن سينه، و هتك حجاب آن حضرت رخ داد تا به صورت غريوى ماندگار و فريادى جاودانه در كران تا كران تاريخ براى رسواساختن غاصبان و ظالمان طنين انداز باشد.

 

آرى! در يك جمله مى توانيم بگوييم كه شهادت صدّيقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا (عليها السلام)، از سويى مشعل نورافشان دوستى اهل بيت (عليهم السلام) و از سوى ديگر آتش پرشراره دشمنى با آن خاندان است; بر اين باور، هر كس راه درست را گم كرده و نمى داند حقيقت و عدالتِ درخور پيروى و اقتدا كجاست، پيام و رسالت شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهرا (عليها السلام) راهی است كه دست او را می گيرد و وى را به شاهراه امامت آسمانى اميرمؤمنان (عليه السلام) رهنمون نموده و از بيراهه غاصبان و ظالمان دور می سازد.

 

بر اين اساس است كه ما همه مسلمانان را در كران تا كران گيتى به مطالعه و پژوهش در رنج ها و مصائب آن بزرگ بانوى ستمديده، در منابع و مصادر و كتاب هاى خودشان فرا مى خوانيم، تا سنگينى حجم آن رويداد سهمگين و بزرگى آن مصيبت ها را بشناسند، و از انگيزه ها و اسباب آن بجويند تا به آن بخش از حقيقت كه بر آنان نهان مانده است، راه يابند; همچنان كه فرزندان حضرت زهرا (عليها السلام) و شيعيان او را فرا مى خوانيم و بر آنان تأكيد و اصرار می ورزيم كه تلاش خود را به زنده داشتن اين رويداد بزرگ و اين مصيبت سهمگين چندين و چند برابر سازند; چرا كه اين شهادت غمبار، جداسازنده رهرو مذهب اهل بيت (عليهم السلام) و شيعه آنان از ديگران است; بلكه اگر بگوييم اين رويداد عظيم، علّت ماندگارى و راز جاودانگى امامت آسمانى اميرمؤمنان (عليه السلام) و عترت پاك او در گذر زمان است، مبالغه اى نكرده ايم.

 

امّا هان اى فرزندان حضرت زهرا (عليها السلام)! و اى شيعيان آن بانوى بزرگ! از تلاش هاى فريبكارانه اى كه در انديشه ناديده انگاشتن و به حاشيه راندن اين روز و رويداد بزرگ و هدف والاى حضرت زهرا (سلام الله علیها) و افشاندن بذر ترديد در آن است، برحذر باشيد; چراكه این تلاش ها ، نيرنگ خطرناکی است كه اگر موفق گردد، اثرى بسيار مخرب  بر اساسى ترين رويدادهاى تاريخ اسلام و مسلمانان در ارتباط با مرجعيت دينى و خلافت الهى و امامت آسمانى پس از رحلت سالار پيامبران و آخرين فرستادگان خدا بر جاى می گذارد.

 

در پايان، تسليت خود را به ساحت مقدس ولىّ الله الْأعظم ارواحنا لتراب مقدمه الفداء تقديم مى داريم و از خداى بزرگ مى خواهيم كه ما را زير پرچم و فرمان او از خونخواهان مادر والايش صدّيقه شهيده قرار دهد; «وَإنّا للهِ وَ إنّا إلَْیهِ راجِعُون».

 

محمّدصادق حسينى روحانى

موارد مرتبط گزارش تصویری مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله خسروشاهی توضیحات دفتر آیت الله العظمی روحانی دام ظله درباره بعضی شبهات اعتقادی و دعوت از مردم برای استغفار و دعا به درگاه الهی پیام دفتر حضرت آیت الله العظمی روحانی در پی انتشار بیماری مرموز کرونا و درگذشت آیت الله خسروشاهی پیام تسلیت دفتر آیت الله العظمی روحانی در پی درگذشت استاد سیدهادی خسروشاهی بیانیه دفتر حضرت آيت الله العظمى روحانی دام ظله درباره‌ خیانت قرن برگزاری جلسات سخنرانی و عزاداری به مناسبت ایام غصب خلافت امیرالمؤمنین علیه السلام و هجوم به خانه حضرت زهرا سلام الله علیها گزارش تصویری از برگزاری مراسم عزاداری شهادت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله)، امام حسن مجتبی و امام رضا علیهما السلام برگزاری مراسم عزاداری در دفتر آیت الله العظمی روحانی در دهه اول محرم توصیه های حضرت آیت الله العظمی روحانی به وعاظ، مداحان، مسئولین هیأت ها، جوانان، بانوان و سایر عزاداران حسینی عرضه مجموعه آثار حضرت آیت الله العظمی روحانی در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
نظر شما :
captcha