عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
  • اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلي آبائِهِ في هذِهِ السّاعَة وَ في كُلِّ ساعَة وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّي تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
کد : 18328-168     

پيام به ارتش و ملت ايران در بهمن 1357

تاريخ : 2/11/1357

بسمه جلت اسمائه
به دنبال اعلام وفادارى گروه هاى مختلف مردم ايران و افسران و درجه داران و همافران و سربازان ميهن، نسبت به جنبش اسلامى موجود، ضرورى است كه توجه ارتشيان و هم ميهنان مسلمان را به مسأله اى مهم و حساس جلب كنيم :
سربازان و درجه داران و افسران ارتش كشور اسلامى ما از ميان همين مردم و همين ملت برخاسته اند و در واقع عضو همين خانواده ها مى باشند و به خاطر پيدا شدن چند آدم فاسد در ميان آنها، نمى توان اكثريت خوب را، به خاطر چند فاسد ناديده گرفت و يا خداى نكرده به ديده حقارت به آنها نگريست.
انتظار ما از عموم مردم مسلمان ايران آن است كه نسبت به عموم كسانى كه در ارتش ايران خدمت مى كنند و به اصول و مبانى حقه اسلام وفادارند، كمال مهربانى و محبت و برادرى را روا دارند. چون همين افراد هستند كه بايد امنيت و تماميت ارضى وطن اسلامى ما را حفظ كنند و از حدود و ثغور نگاهدارى نمايند و آنان را حقى بزرگ، بر گردن ملت است.
از افسران و سربازان نيز انتظار داريم كه بالاتفاق خواسته هاى مشروع و منطقى ملت ايران را كه برادران آنها هستند، تأييد كنند و اجازه ندهند كه عناصرى فاسد و مشكوك، در ايجاد اختلاف بين ملت و ارتش موفقيت به دست آورند و خداى نكرده باعث شوند كه سربازان و درجه داران مسلمان ما، آتش به روى ملت بگشايند كه اين عمل حرام است و مرتكب آن عندالله مسئول خواهد بود و البته كسانى كه بر سربازان حمله كنند، از ملت نيستند و براى اجانب كار مى كنند و عمل آنان نيز حرام مؤكد است.
در اين روزهاى سرنوشت ساز، بايد همه گروه هاى مسلمان، همه عناصر وطن دوست، همه مردم اعم از ارتشى، بازارى، دانشگاهى، كارگر و دهقان دست به دست هم دهند و اجازه ندهند كه دشمنان قسم خورده اسلام، اعم از غرب و شرق از فرصت سوء استفاده كرده و خداى نخواسته از موقعيت بهره بردارى نمايند.
آگاهى و هوشيارى عموم، موجب پيروزى نهضت اسلامى ايران به رهبرى مراجع و علماى بزرگ بلاد و همكارى همه طبقات خواهد بود. از خداوند متعال جلت عظمته موفقيت و پيروزى عموم را خواستاريم.
محمدصادق الحسينى الروحانى
23/صفرالمظفر/99
موارد مرتبط اعلاميه به مناسبت چهلمين روز شهداى 29 بهمن 1356 تبريز و اعلام عزاى عمومى اعلاميه درباره جنايات رژيم شاه و اعلام لغو مراسم عيد نوروز 1357 اعلاميه اى درباره جنايات رژيم شاه و اعلام عزاى عمومى در 19 اردیبهشت 1357 متن سخنرانى حضرت آيت الله العظمى آقاى روحانى در شروع درس حوزه علميه قم در سوم بهمن ماه 1356 خورشيدى
نظر شما :
captcha