عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۱ دوشنبه ۱۲ ارديبهشت
  • اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّهِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلي آبائِهِ في هذِهِ السّاعَة وَ في كُلِّ ساعَة وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّي تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
کد : 18323-945     

دلایل تحریف کتب آسمانی دیگر غیر از قرآن چیست؟

استفتاء:

دلایل تحریف کتب آسمانی دیگر غیر از قرآن چیست؟ در جایی بحث شد که آن‌ها بعد از رحلت پیامبرانشان نوشته شده است عده ای می گفتند با این منطق قرآن هم بعد از رحلت پیامبر نوشته شده پس یعنی تحریف شده است؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه; دلیل تحریف کتب آسمانی دیگر روایات کثیره داله بر این به علاوه جمع آن کتب در زمان خود آن پیغمبران علیهم السلام واقع نشده مثلاً انجیل حدود هشتاد سال بعد از رفتن حضرت عیسی علیه السلام به آن سان جمع شد و به صورت کتاب در آمد و اما قرآن در زمان خود پیغمبر اسلام صلوات الله علیه و آله جمع شد و چهارصد نفر کاتب بودند و از همه بالاتر حضرت امیرالمؤمنین سلام الله جمع کتاب به ضمیمه تفسیر ـ نمودند و در این موضوع اگر اطلاعات بیشتر بخواهید به کتاب البیان فی تفسیر القرآن تألیف استاد الفقهاء والمفسرین آیت الله خوئی مراجعه نمایید.

موارد مرتبط اولى بودن قرآن يا حديث و روايت؟ مفرد و جمع در ضماير قرآن آیا قرآن ظنى الدّلالة است؟ دراز كردن پا در مقابل قرآن چه حکمی دارد؟ نامگذارى سوره ‌های قرآن کریم؛ توقيفى يا اجتهادى؟ مبناى شماره ‌گذارى آيات قرآن چه بوده است؟ مفاهيم ظهر و بطن قرآن با توجه به روایت «قرآن چهره های بسیار دارد» چگونه می توان آن را داور قرار داد؟ بهره‌گيرى از علوم نوين در تفسير قرآن چرا خداوند در قرآن همواره مسايل را خطاب به مردان مطرح مى كند؟
نظر شما :
captcha