عربی
بروزرسانی: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۹ بهمن
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18323-552     

نظر علمای بزرگوار ما درباره موضوع تحریف قرآن چه می‌ باشد؟

استفتاء:

نظر علمای بزرگوار ما درباره موضوع تحریف قرآن چه می ‌باشد؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه; از میان بزرگان مذهب ما افرادی چون شیخ صدوق، شیخ طوسی، سید مرتضی، شیخ جعفر کاشف الغطا و دیگران بر این عقیده هستند که: اعتقاد به عدم تحریف قرآن از باورهای تشیع بوده و یا اجماع بر آن است و بیشتر مجتهدین به عدم تحریف معتقد می‌ باشند، حضرت آیت الله خویی نیز شبهات مربوطه را در تفسیر البیان خود به صورتی پاسخ گفته است که حتی کند ذهن ‌ترین افراد نیز آن را درک می ‌نمایند. ایشان چنان دلایل محکمی بر عدم تحریف آوردند که این مطلب از واضحات گردیده است.

موارد مرتبط اولى بودن قرآن يا حديث و روايت؟ مفرد و جمع در ضماير قرآن آیا قرآن ظنى الدّلالة است؟ دراز كردن پا در مقابل قرآن چه حکمی دارد؟ نامگذارى سوره ‌های قرآن کریم؛ توقيفى يا اجتهادى؟ مبناى شماره ‌گذارى آيات قرآن چه بوده است؟ مفاهيم ظهر و بطن قرآن با توجه به روایت «قرآن چهره های بسیار دارد» چگونه می توان آن را داور قرار داد؟ بهره‌گيرى از علوم نوين در تفسير قرآن چرا خداوند در قرآن همواره مسايل را خطاب به مردان مطرح مى كند؟
نظر شما :
captcha