عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۳ ارديبهشت
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18323-541     

آیا مسأله کشتن حضرت عیسی (ع) توسط رومیان صورت گرفته است؟

استفتاء:

آیا درست است که مسأله کشتن حضرت عیسی (ع) توسط رومیان صورت گرفته است و نه یهودیان، زیرا رومیان در آن زمان قدرت تصمیم‌گیری و اجرایی را در دست داشته‌اند، و آیا دلیلی بر تأیید این مطلب در قرآن و سنت و تاریخ وجود دارد؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه; در قرآن کریم از زبان اهل کتاب آمده است که: [وَقَوْلِهِمْ إِنَّا قَتَلْنَا الْمَسِيحَ عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ رَسُولَ اللهِ وَمَا قَتَلُوهُ وَمَا صَلَبُوهُ وَلكِن شُبِّهَ] ‌ 1 در برخی از روایات گهربار امام صادق (ع) در تفسیر اهل کتاب در این آیه آمده است که منظور یهودیان و مسیحیان می‌باشد.

-------------------------------------------------------------------------------------------
1. و گفته ایشان که: «ما مسیح عیسی بن مریم، پیامبر خدا را کشتیم و حال آنکه آنان او را نکشتند و مصلوبش نکردند، لیکن امر بر آنان مشتبه شد» نساء 4: 157.

موارد مرتبط چرا حضرت محمد (ص) همسران زیادی اختیار کردند؟ از نظر مسیحیان چه کسی حضرت عیسی (ع) را به صلیب کشید؟ چرا خداوند توبه قوم حضرت یونس را پذیرفت ولی فرعون را مورد آمرزش قرار نداد؟ آیا پدر حضرت ابراهیم (ع) کافر بوده است؟
نظر شما :
captcha