عربی
بروزرسانی: ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18323-540     

از نظر مسیحیان چه کسی حضرت عیسی (ع) را به صلیب کشید؟

استفتاء:

آیا تمامی مذاهب مسیحی بر این باور هستند که حضرت عیسی (ع) به صلیب کشیده شده و از دنیا رفته است؟ از نظر مسیحیان چه کسی حضرت عیسی (ع) را به صلیب کشید، آیا این کار توسط یهودیان انجام گرفته است یا به دست بت پرستان رومی و یا گروه دیگری غیر از اینان؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه; به نظر می‌رسد که مسأله به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی (ع) مورد اجماع تمامی مذاهب مسیحی می‌باشد و مسأله مورد اختلاف در این مورد آن است که گروه کوچکی از مسیحیان ایشان را تنها، پیامبر الهی می‌دانند و ایشان را فرزند خداوند متعال به حساب نمی‌آورند، مسیحیان اعتقاد دارند که حکم به صلیب کشیدن حضرت عیسی (ع) توسط حکومت رومی وقت و به دستور حاکم آن دوره _ بیلاتس بنتی _ و جهت راضی نمودن انجمن اعلای یهودی که حضرت عیسی (ع) را متهم به ادعای فرزندی خدا نموده بود، صورت گرفته است.

موارد مرتبط چرا حضرت محمد (ص) همسران زیادی اختیار کردند؟ آیا مسأله کشتن حضرت عیسی (ع) توسط رومیان صورت گرفته است؟ چرا خداوند توبه قوم حضرت یونس را پذیرفت ولی فرعون را مورد آمرزش قرار نداد؟ آیا پدر حضرت ابراهیم (ع) کافر بوده است؟
نظر شما :
captcha