عربی
بروزرسانی: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۹ بهمن
  • اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَيْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَيْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَيْنِ
کد : 18323-471     

نظر حضرتعالی درباره کسی که قائل به تحریف قرآن کریم است چه می‌باشد؟

استفتاء:

نظر حضرتعالی درباره کسی که قائل به تحریف قرآن کریم است چه می‌باشد؟

جواب:

باسمه جلت اسمائه; نظر ما همان نظر استادمان حضرت آیت الله خوئی می‌باشد که پس از اثبات عدم تحریف قرآن می فرمایند: «بر خواننده مشخص گردید که سخن درباره تحریف قرآن، غیر عقلانی و غیر واقعی می‌باشد و تنها کسی ممکن است به آن اعتقاد پیدا کند که مبتلا به ضعف عقل بوده و یا با دقت، جوانب قرآن را بررسی ننموده باشد و یا از علاقه بسیار به چنین اعتقادی، بدان گرفتار شده باشد زیرا علاقه شدید، فرد را نسبت به حقیقت نابینا می‌سازد، وگرنه فرد با انصاف و اندیشمند در باطل و غیر واقعی بودن این ادعا تردید نخواهد نمود».

موارد مرتبط اولى بودن قرآن يا حديث و روايت؟ مفرد و جمع در ضماير قرآن آیا قرآن ظنى الدّلالة است؟ دراز كردن پا در مقابل قرآن چه حکمی دارد؟ نامگذارى سوره ‌های قرآن کریم؛ توقيفى يا اجتهادى؟ مبناى شماره ‌گذارى آيات قرآن چه بوده است؟ مفاهيم ظهر و بطن قرآن با توجه به روایت «قرآن چهره های بسیار دارد» چگونه می توان آن را داور قرار داد؟ بهره‌گيرى از علوم نوين در تفسير قرآن چرا خداوند در قرآن همواره مسايل را خطاب به مردان مطرح مى كند؟
نظر شما :
captcha