پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی روحانی«مدظله العالی»
حضرت آیت الله العظمی روحانی: مردم شریف ایران در روز شهادت حضرت زهرا سلام‌الله‌ علیها لباس سیاه بپوشند و در مجالس عزاداری شرکت کنند.
آیت الله العظمی روحانی فرمودند: مردم ایران همیشه و در همه زمان احترام اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را حفظ کرده ‌اند و اطمینان دارم در این ایام پیش‌ رو نیز ـ کما فی السابق ـ مقید به رعایت حرمت ایام عزاداری خواهند بود...

 

بسم الله القاسم الجبارین
اللهم العن قاتلی فاطمه الزهرا

ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه، پیام شفاهی حضرت آیت الله العظمی روحانی‌ مدظله العالی خطاب به هموطنان عزیز را به عرض می رسانیم: 

آیت الله العظمی روحانی فرمودند: مردم ایران همیشه و در همه زمان احترام اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را حفظ کرده ‌اند و اطمینان دارم در این ایام پیش‌ رو که آغاز سال ۱۳۹۴ با ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها همزمانی دارد نیز ـ کما فی السابق ـ مقید به رعایت حرمت ایام عزاداری خواهند بود.

معظم ‌له در ادامه فرمودند: از همگان می ‌خواهم علاوه بر ماه محرم و صفر تا آنجا که برایشان ممکن است در دیگر ایام شهادت و عزای حضرات معصومین سلام الله علیهم اجمعین و بالأخص شهادت سیدة نساء العالمین أرواحنا فداها، لباس سیاه و عزا بر تن کرده و حتی المقدور در مجالس عزاداری شرکت کنند و مراتب تسلیت خود را به حضرت صاحب العصر و الزمان عَجَّلَ اللهُ تعالى فَرَجهُ الشّريف اعلام دارند.

ایشان در پایان فرمودند: از همه التماس دعا دارم مخصوصاً عزیزانی که توفیق زیارت مرقد ائمه اطهار، امامزادگان و تشرف به مسجد مقدس جمکران را دارند.

دفتر حضرت آیت الله العظمی روحانی‌ مدظله العالی